zuzana almasi korenova profesia days

Každé dielo si zaslúži dôveryhodný rám

Či stojím pred účastníkmi ako lektorka, predávam svoje výrobky, učím malé deti, robím to tak, aby som bola dôveryhodná

Často sa stretávam s tým, že niektorí ľudia nevedia, čo by robili, keby prišli o prácu, ktorá ich aj tak nebaví. Chodia do nej len preto, lebo potrebujú peniaze a zabúdajú žiť to, čo kedysi robili s nadšením ako deti.

Nájdi si normálnu prácu!

Ja sa okrem lektorovania pohybujem práve v umeleckej oblasti, lebo tvorenie je môj život. Niekoľko ľudí, ktorí nie sú spokojní so svojou prácou, mi už veľakrát povedalo: „Tebe je hej. Ty nemusíš ráno vstávať do práce, celé dni sa len zabávaš, tvoríš, relaxuješ.“

Na strane druhej, aj u rovnakých ľudí, ako som ja, sa stretávam s názorom: „Umením sa nedá v dnešnej dobe uživiť. Potrebuješ mať normálnu prácu.“ Keď sa opýtam, čo je to podľa nich normálna práca, zostanú zaskočení a niekedy nevedia odpovedať.

zuzana almasi korenova

Dôvera až na prvom mieste

Vo svojej 25-ročnej praxi som pracovala v niekoľkých oblastiach a s rôznymi cieľovými skupinami ľudí. Od dva a pol ročných detí až po seniorov a od nezamestnaných po manažérov.

Či stojím pred účastníkmi ako lektorka, predávam svoje výrobky, učím malé deti, robím to tak, aby som bola dôveryhodná. Pretože podľa mňa sa pojem umenie nespája len s výtvarnom. Aj byť dobrým účtovníkom, inštalatérom či šoférom, si vyžaduje kus umenia.

Každý je umelcom života

A tak som prišla k presvedčeniu, že každý človek môže byť umelcom svojho života, keď si nájde činnosť, ktorú robí rád a vychádza to z jeho vnútorného presvedčenia. Len vtedy dokáže prosperovať po každej stránke. Relaxovať pri svojej práci, ktorá mu pomáha dosahovať ciele a s nadšením sa ďalej rozvíjať. Lebo umením sa dá uživiť a každý človek je schopný dať svoje dielo do dôveryhodného rámu.

Tento príspevok som poskytla na BLOG pre Podnikateľskú Akadémiu Petra Krištofoviča

https://www.pkacademy.eu/sk/blog/kazde-dielo-si-zasluzi-doveryhodny-ram/

Vediem ľudí k osobnej slobode a pomáham im otvárať brány nekonečných možností v rôznych oblastiach života. Aká bola moja cesta, ktorá ma doviedla k tomu, čo robím dnes, si prečítate TU>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.