ela v divadle život

O ľuďoch so špeciálnym darom reči

LITERÁRNA KAVIAREŇ – záznam, Rádio LUMEN

rozprávkové DOBROSVETY

Vždy je pre mňa veľká česť, keď ma oslovia ľudia z médií. Tentokrát ma oslovil a poprosil o rozhovor Ondrej Rosík – moderátor z Rádia LUMEN. Veľmi príjemný človek, o ktorom sa chystám napísať ďalší zaujímavý príbeh do série príbehov o Ľudských INAKostiach. Nebudem teraz prezrádzať viac.

Ondrej so mnou urobil krásny rozhovor o mojich troch knihách, ktoré som zatiaľ vydala a ktoré si stále môžete objednať tu na mojom webe alebo zakúpiť aj v rôznych internetových či kamenných kníhkupectvách.

Rozprávku o DOLORES, KTORÁ SA UKRÝVALA V LUPIENKOCH TEKVICOVÝCH KVETOV krásne načítala moderátorka Rádia LUNMEN Janka Ondrejková.

Príbehy o jedinečných ľudských INAKostiach

Každá moja kniha sa týka spoločenských tém, o ktorých sa možno málo hovorí – rozprávky pre všetky deti od NULA do STO a viac rokov

– Vo svojej prvej knihe Remove Before Flight (v preklade Sňať pred odletom) som sa zamerala na životné príbehy svojich priateľov a známych, ktorí vo svojich životoch prekonali rôzne strachy, obavy a rôzne negatívne presvedčenia. Napríklad tréma, prispôsobenie sa životu v novej krajine, strach z nových príležitostí, atď. V každom príbehu vystupuje hlavný hrdina – PILOT. Názov knihy je heslo z leteckej terminológie a zároveň metafora k životu človeka – Staň sa pilotom svojho života.

– Moja druhá kniha Ela a jej kľúče k zázrakom je o mne, z obdobia môjho detstva, v čase približne od 3 do 13,5 roka života. Je to skutočný príbeh, ktorý som prežila a už dokážem sama rozprávať o tom, ako sa mi deti v škôlke posmievali za moje veľké uši. Citlivo rozoberám domáce násilie, keď otec bil moju mamu, rozvod mojich rodičov, nového partnera mojej mamy – môjho nového ocka, narodenie súrodenca, smrť mojich rodičov. Dotýkam sa tiež sebalásky, sebavedomia, dôvery, férovosti a i. Kniha, aj keď sa môže zdať smutná, je napísaná citlivo, s láskou a poučne. Vystupujú v nej škriatkovia, ktorí Ele pomáhajú prekonávať smutné aj veselé životné situácie. V školách aj u mojich čitateľov má táto kniha vysoké hodnotenia.

– Moja tretia kniha Ela v divadle ŽIVOT je viac fantazijná a cez krásne bytosti sa rozprávkovo venujem úcte, pokore, odvahe, poruchám reči, etnicite, Aspergerovmu syndrómu, prílišnej pedantnosti, prílišnej naviazanosti detí na rodičov, láske v rôznych podobách, … Moji recenzenti o tejto knihe hovoria, že sú to rozprávkové skutočnosti alebo reálne rozprávky.

literárna kaviareň – zvukový záznam

LITERÁRNA KAVIAREŇ
Vediem ľudí k osobnej slobode a pomáham im otvárať brány nekonečných možností v rôznych oblastiach života. Aká bola moja cesta, ktorá ma doviedla k tomu, čo robím dnes, si prečítate TU>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.