Pomohli sme ďalšej zvolenskej rodine

Výstava Dvorné Dámy vo Zvolene má tradíciu od roku 2010 a v máji 2023 prišla otvoriť Alenka Heribanová už 11. ročník. Spoločne sme maminke malého Markuska odovzdali krásnych 4.130 Eur.

zľava: Markuskova maminka Soňa Maliniaková, autorka výstavy Zuzana Almáši Koreňová, Alena Heribanová, Alena Rohunová so synmi, Radoslav Kuric

Umeleckú výstavu Dvorné Dámy som začala organizovať v roku 2010. Už od začiatku si k sebe prizývam dve alebo tri tvorivé bytosti, ktoré tvoria jedinečné umelecké diela a zároveň tak majú priestor odprezentovať sa aj v našom regióne. Prvé tri roky sme vystavovali na Zvolenskom zámku, potom sme sa presunuli do historickej budovy Starej radnice na námestí vo Zvolene. Výstava má teda už viac ako desať ročnú tradíciu a stalo sa dobrým a silným zvykom, že organizujem aj finančné zbierky, ktoré odovzdávame na vernisáži alebo krstoch mojich kníh rodinám s dieťatkom so zdravotným znevýhodnením. Za všetky tie roky sme aj vďaka štedrým ľuďom odovzdali do rúk rodičov detičiek takmer 30.000 Eur. Peniažky rodina využije na zaplatenie špeciálnych terapeutických pobytov, terapií, pomocok pre jej inak obdarené dieťa.

Pre zbierku vyberám vždy jednu rodinu a to zdôvodu, aby z vyzbieraných financií mohla svojmu dieťatku poskytnúť čo najlepšiu podporu. Terapie aj pomôcky, ktoré nehradia poisťovne, sú finančne veľmi náročné a bežná rodina, v niektorých prípadoch zväčša matka samoživiteľka si ich nemôžu dovoliť bez pomoci druhých ľudí.

Zbierku vyhlasujem na sociálnej sieti, ako prvá do nej prispievam a postupne sa na transparentný účet pridávajú ďalší ľudia, ktorí ma už za tie roky poznajú a veľmi radi vždy pomôžu v rámci ich možností. Vždy robím tak, aby bolo všetko transparentné a autentické.

K zbierke na transparentnom účte sa pridá aj zbierka priamo z vernisáže – dobrovoľné vstupné, dražba diela, prípadne ešte ďalšie dobrovoľné príspevky. Všetko komplet odovzdávame rodine.

Na vernisáži sme vyzbierali ďalších 1.275 Eur a spolu Markuskovej maminke Soničke Maliniakovej odovzdali krásnych 4.130 Eur. Dielo od Alenky Rohunovej a jej dvoch synov vydražil náš pán primátor Vladimír Maňka a to v sume 400 Eur.

ĎAKUJEME

Spolu so mnou svoje nádherné diela vystavovali a svojou krásnou energiou prispeli

maliarka Erika Hanová maľuje nádherné akvarelové obrazy a vytvára štýlové šperky

drotárka Alenka Rohunová je špička v drôtovaných šperkoch a módnych doplnkoch, pričom k tomuto umeniu vedie aj svojich dvoch synov

všestranná Anka Dzúriková predstavila krásne šaty a tuniky pletené Írskou čipkou a šité korálikové šperky

najznámejší lupienkár na Slovensku Patrik Kozma predstavil svoje lupienkárske umenie cez jedinečné diela z dreva

no a mňa poznáte cez moje Bábky, ktoré liečia dušupozlátenú keramiku Črpáky

Celú vernisáž už tradične moderoval známy slovenský divadelný aj seriálový herec Radko Kuric

Hudobný program nám zabezpečila skvelá Ľubka Bosáková so svojimi študentkami a o hostí sa nám opäť postarali dve milé hostesky Kristínka a Evelínka.

Vernisáž sa vždy nesie vo veľmi silnom priateľskom duchu, kde sa stretne veľa dobrých ľudí, niekdy aj 150 v priebehu troch hodín. Keď mi dochádzajú sily a zvažujem, či budem organizovať ďalší ročník, pretože je to dosť náročné, pripomeniem si úsmevy, pocity šťastia, dojatia a silu vzájomnej spolupatričnosti, ktorá je tak vzácna a liečivá. Je to sila, ktorá v nás otvára srdcia dokorán a nadlho zanecháva vedomie, že je dôležité byť pre seba a mať tak silu pre druhých robiť aj malé veci, ktoré zanechávajú silný dojem.

Už tradične prišla na vernisáž aj Ivetka Košíková, cukrárka na svetovej úrovni, ktorej torty už naozaj obleteli svet a ilustrovala aj moje dve knihy, ktoré si môžete stále zakúpiť v kníhkupectvách alebo priamo u mňa aj s venovaním. Skoro som odpadla, keď som videla, čo mi Ivetka doniesla – tortu, ktorú som mala v chladničke 4 dni a musela som sa veľmi prekonávať, aby som do nej zakrojila. Bola vynikajúca.

Veľkú podporu mi robí môj manžel Martin Almáši, mimochodom skvelý fotograf a človek, ktorý dokáže vydražiť asi všetko 🙂 Za doplnenie občerstvenia na rámec ďakujem mojim priateľom Lenka Balkovičová, pani Elenka Zimová, Lukáš Richtárech.

V prípade, že si chcete prečítať viac o minulých ročníkoch Dvorných Dám alebo Krstoch mojich kníh, sledujte ma na sociálnych sieťach Bábky, ktoré liečia dušu, Dvorné Dámy, Keramika-Črpáky alebo sa poprechádzajte tu na mojom webe.

S láskou, Zuzana

Vediem ľudí k osobnej slobode a pomáham im otvárať brány nekonečných možností v rôznych oblastiach života. Aká bola moja cesta, ktorá ma doviedla k tomu, čo robím dnes, si prečítate TU>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.