DOKONČI PRÍBEH a ZÍSKAJ MOJU KNIHU

Marlen a jej stroj času

Marlen bola ako dieťa stále neposedná. Raz bola tu a raz zasa tam. Od dievčaťa zo šľachtickej francúzskej rodiny sa očakávalo, že bude poslušná, prívetivá, vzdelaná. Jej rodiča – majitelia veľkých panstiev sa domnievali, že ich dcéra bude chodiť iba v bohato zdobených šatách z drahých látok, s vyčesanými vlasmi. Okrem učenia sa histórie, jazykov a matematiky, sa bude zaujímať o kvety, ktoré zdobili veľké záhrady ich rozľahlých panstiev.

Lenže Marlen bola odmalička živelná. Jej zvedavosť, vymýšľanie a tiež tvrdohlavosť dávali jej rodičom zabrať. Vôbec sa nesprávala tak, ako chcelo jej najbližšie okolie. Pri každej príležitosti ušla za remeselníkmi – pastiermi, záhradníkmi, krajčírmi, pekármi, kuchármi, kováčmi či koniarmi. Títo sa starali o panstvá a blaho Marleninej veľkej rodiny. Bavilo ju vidieť  život, kde sa nemusela pretvarovať, dávať si pozor na oblečenie a mohla sa smiať do sýtosti. Oni ju mali veľmi radi, pretože bola spravodlivá, rada sa smiala, zaujímala sa o ich prácu aj rodinu a prihovárala sa za nich u svojich rodičov. Vôbec im neprekážalo, že je zvedavá. Naopak, odpovedali jej na každú otázku, lebo mali dobrý pocit z jej prejavovaného  záujmu. Remeselníci ju radi zapájali do bežných prác, ku ktorým by sa inak nedostala, keby plnila len predstavy o bohatej slečne v hodvábnej krinolíne s napudrovanou tvárou. Preto bola často zafúľaná aj za ušami, o napudrovaných lícach či naškrobenej sukni sa jej ani nesnívalo. Široko ďaleko bola Marlen prvé dievča, ktoré bolo okrem dobrého vzdelania aj zručné v mnohých remeslách.

Rodičia sa časom zmierili, že majú svojhlavú dcéru a dokonca ju v jej záľubách začali podporovať. Marlen milovala kreslenie. Vo svojej kapsičke namiesto pudrenky nosila skicár a niekoľko tužiek. Keď netrávila čas s učiteľmi, tak bola pri svojich priateľoch remeselníkoch alebo sedávala na stráni, odkiaľ mala výhľad na krajinu. Často snívala o veciach, ktoré ešte nikto nevymyslel a robila si náčrty. Veď čo ak z nej raz bude známa vynálezkyňa? To by sa jej veru páčilo.  

Vo svojich snoch Marlen túžila o stroji, na ktorom by mohla cestovať v čase. Raz, keď večer zaspávala, vyslovila nahlas svoje želanie …

DOKONČI PRÍBEH

  1. Pošli mi svoju časť do mailu

info.zuzanaalmasi@gmail.com

  • Dňa 31. Mája 2020 vyberiem P Ä Ť najzaujímavejších a najfántazijnejších príbehov
  • Ich autorom pošlem moju najnovšiu knihu „Ela v divadle ŽIVOT“
  • Všetkých päť dokončených príbehov uverejním na svojom webe aj s menom autora
Vediem ľudí k osobnej slobode a pomáham im otvárať brány nekonečných možností v rôznych oblastiach života. Aká bola moja cesta, ktorá ma doviedla k tomu, čo robím dnes, si prečítate TU>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.