Profesionálny koučing

pre osobný aj pracovný život

Som profesionálny kouč s medzinárodnou akreditáciou ICF

Som NLP Master s medzinárodnou certifikáciou od priamych zakladateľov NLP

Som Lektorka, trénerka komunikačných stratégií aj v oblasti manažmentu a marketingu

PhDr. Zuzana Almáši Koreňová

 

Coach zuzana almasi korenova

OSOBNÝ ROZVOJ

Spokojný  život je zručnosť a so mnou ju môžete získať

+ Máte pocit, že v živote, vo vzťahoch akoby bojujete pomaly so všetkým a s každým, a neviete si rady?

+ Želáte si, aby mal váš deň aspoň 48 hodím, lebo často nestíhate, čo máte v pláne?

+ Trápite sa pocitmi menejcennosti, neustálymi pochybnosťami, či ste dostatočne dobrí v práci, doma, pri výchove detí a podobne?

+ Stále vám do života prichádza "rovnaký" partner, ľudia vás vnímajú ako obeť, no vy netušíte, prečo je to tak?

+ Želáte si zásadne zmeniť svoj život, ale neviete ako?

 • Prostredníctvom koučovacích metód vám odhalím, ako funguje vaša myseľ

Aj vám sa v priebehu života pravdepodobne stáva, že sa dostávate do situácií, ktoré vás fyzicky aj emocionálne vyčerpávajú. Je náročné z toho kruhu vyjsť, pretože vašu myseľ zamestnávajú výčitky. Hlas vášho vnútorného kritika je silný, že strácate nadhľad. Uvažujete, čo ešte robíte nesprávne, keď vás druhí nechápu. Ráno bývate znechutení a začínate deň s myšlienkami, čo všetko sa ešte môže pokaziť. Večer si líhate frustrovaní a nedokážete si nájsť jediný dôvod pre úsmev či pochvalu.

Avšak, pravidlo \"žiadna kaša sa neje taká horúca, ako sa navarí\", platí aj vo vašom prípade.

Porozumieť hlbšie situáciám, v ktorých sa nachádzate a zmeniť problémy na výzvy či príležitosti môže byť zaábavné a tiež v zásade celkom rýchle aj jednoduché. Dokážeme to spolu pomocou metód

NeuroCoaching - Koučinng, ktorý využíva poznatky Neurovedy

NLP komunikačných stratégií - Neuro Lingvistické Programovanie

S mojou pomocou ľahko porozumiete svojim myšlienkam a dostanete pod kontrolu svoju myseľ. Zmeníte svoje nastavenie tak, aby ste žili šťastný a zmysluplný život.

 

 • Keď lepšie spoznáte sami seba a zmeníte spôsob vlastnej komunikácie, začnete meniť aj svoje okolie

Aby ste mohli naštartovať zmenu, potrebujete najskôr porozumieť sami sebe. Na základe mojich dlho ročných skúseností s prácou s rôznymi vekovými, sociálnymi a cieľovými skupinymi ľudí vám viem pomôcť v rôznych oblastiach života. Na konkrétnych prípadoch z vlastnej praxe vás uvediem k porozumeniu vlastného správania, prečo sa v niektorých situáciách správate, ako sa správate. Zvedomím vám, čo vás opakovane vedie k tomu, ako pristupujete k sebe aj k svojmu okoliu stále rovnakým alebo veľmi podobným spôsobom. Navediem vás k rýchlej zmene zo starých, nefunkčných alebo neefektívnych vzorcov správania k prístupom, ktoré vám umožnia ľahšie a rýchlejšie napĺňať vlastné zámery.

Pod mojím vedením v sebe

 • rozpoznáte zautomatizované vzorce myslenia a správania
 • odstránite nepotrebné návyky
 • naučíte sa fungovať tak, aby ste rozvíjali sami seba
 • stanete sa inšpiráciou pre ľudí vo svojom okolí
 • vylepšíte si vzťahy a postavenie v pracovnom aj súkromnom živote

 

 • Som osobný kouč - som váš sprievodca a na svoj vrchol už vyleziete sami

Koučovanie je proces, ktorý od vás vyžaduje, aby ste sami pred sebou dokázali priznať svoje najhlbšie obavy, odkryť nie jedno tajné miesto a zbaviť sa strachov, krívd, výčitiek, ktorými ste sami seba úspešne brzdili. Je možné, že na vašej novej ceste sa od vás odpoja ľudia, pre ktorých prestanete byť bútľavou vŕbou a narušíte ich doterajšie zvyky. Prestanete byť pre nich zaujímaví, pretože vaša osobná zmena už pre nich nebude pohodlná.

Možno sa konečne naučíte povedať jednoduché NIE a zistíte, že vám to prináša veľkú slobodu v rozhodovaní. Objavíte v sebe silu prekonávať vlastné limity a nájdete zmysel aj radosť v načerpávaní novej energie. Vďaka tomu budete rýchlo a efektívne meniť seba a svoju realitu.

Bol som hrozný človek. Každý jeden môj krok mi ukazoval aký nechcem byť. Kričal som na deti, pil som, mal som obrovské dlhy - celkom 26 pôžičiek a bol som presvedčený, že jedinou únikovou cestou je môj KONIEC. Zuzana Almäši Koreňová mi ukázala, že život je predsa o smiechu, radosti a bláznovstvách. To ona ma po kúskoch oboznámila s princípami NLP. Aj pomocou ktorých som sa začal postupne meniť. Naučil som sa s jej pomocou a trpezlivosťou šiť, servítkovať, písať, krájať zemiaky do nepravidelných tvarov, lebo tak chutia lepšie. Naučila ma vedieť sa postaviť za vlastný názor. Jednoducho mala a stále má so mnou veľkú dávku trpezlivosti. Podporila ma, keď som bol fakt neznesiteľný a moje emócie boli aj niekoľkokrát denne ako na obrovskej, nekontrolovanej hojdačke. Za to jej patrí moje veľké ĎAKUJEM.
Zuzana almasi korenova
Michal BulantTechnik
Touto cestou sa chcem podakovať p. Zuzanke Almáši Koreňovej za nádhernú školu života, spoluprácu pri oslobodzovaní sa od okov strachu. Ďakujem jej, že mi pomohla vrátiť kormidlo života do mojich rúk. Pomohla mi znovu objaviť moju vlastnú kreativitu a nekonečnú silu mojej osoby. Som nesmierne vdačná a hlavne šťastná, že mi život dal možnosť stretnuť sa s p. Zuzankou. Práve ona bola mojou učiteľkou, ktorá mi dôverovala a verila mojej sile. Výsledok bol nádherný. Prišla som na to, že strach neexistuje. Bol len v mojich myšlienkach až tak, že som stratila svoju sebadôveru, silu, vzdala som sa vlastných životných cieľov. Vymazala som myšlienky s výčitkami a pochybnosťami a vykročila som. Som šťastná. Lebo šťastie sa nehľadá. Šťastie je pocit a ten si vyberám ja sama. Okovy strachu a ťarcha už viac nemajú silu panovať nad mojím životom.
life koučing zuzana almasi korenova
Renáta N.
zuzana lamasi korenova

NLP - Neuro Lingvistické Programovanie

 • Neuro - zameriava pozornosť k nášmu mozgu a oblasti podvedomia

 • Lingvistické - zaoberá sa verbálnou komunikácou, ktorú používame smerom k sebe aj k ostatným

 • Programovanie - pozoruje spôsob, ako spájame dohromady vzorce myšlienok, jazyka a správania sa, za za účelom dosiahnutia výsledkov. Princíp, z ktorého programovanie vychádza, predpokladá, že ľudia vo svojom živote používajú rôzne stratégie. Podobne ako počítače.

Na začiatku NLP stáli dvaja Muži:

Richard Bandler - matematik, počítačový odborník a terapeut, ktorý sa venoval celostnej psychológii

John Grinder - jeden z najvýznamnejších svetových lingvistov.

Títo dvaja páni sa neuspokojili s tvrdením, že ľudia musia mať talent na to, aby boli úspešní. Naopak, domnievali sa, že musí existovať niečo, vďaka čomu sú úspešní ľudia úspešní. Začali sa preto zaoberať troma významnými terapeutmi, ktorí mali vynikajúce výsledky pri práci s ľuďmi, zatiaľ čo ostatní terapeuti za nimi mnohonásobne zaostávali.

Boli to:

Fritz Perls – zakladateľ gestaltterapie

Virginia Satir – skutočne úspešná rodinná terapeutka, ktorá dokázala riešiť veľmi ťažké situácie

Milton Erickson – psychiater a legendárny expert na hypnoterapiu

V súvislosti s nimi tromi sa spomína aj Gregory Bateson - experta na komunikáciu a kybernetický stav, ktorý tiež významne prispel do NLP

Spoznala som Zuzku asi v najťažšom období svojho života. Čítala som si na internete a hľadala možnosti, spôsoby, cesty... Našla som článok o žene, ktorá napriek nepriazni osudu chytila svoj život do vlastných rúk a vyšla z neho ako víťaz. Napísala som jej a ona odpovedala jemným, veľmi pozorným a láskavým spôsobom, ktoré bolo pre moju ubolenú dušu ako balzam. Po prvých hodinách, počas ktorých sme sa rozprávali mi vysvetlila ako fungujú jednotlivé vzťahy. Začala som viac rozumieť sama sebe, aj ľuďom v okolí. Uvedomila som si čo chcem a za ktoré hranice viac nezájdem. Našla som svoj vnútorný pokoj. ...A začali sa diať malé - veľké zázraky. Jedna po druhej sa začali odkrývať nové cestičky a cesty k novým možnostiam. Uvedomila som si, že som šťastná, že štastie je byť spokojný v prítomnom momente. Všetko to prišlo so Zuzkou a jej vnímavým a veľmi citlivým prístupom, veľkým srdiečkom, ktoré je cítiť pri každom stretnutí. Ďakujem Ti Zuzka, že si ma prijala a viedla ma v najťažších časoch.
Andrea B.Lekárka