MILÉ ZÁKAZNÍČKY A MILÍ ZÁKAZNÍCI,

Z DÔVODU VEĽKÉHO MNOŽSTVA OBJEDNÁVOK JE ČAKACIA DOBA AJ 6 MESIACOV.

 

Z CELÉHO SRDCA VÁM ĎAKUJEM ZA NARASTAJÚCU PRIAZEŇ, TRPEZLIVOSŤ A DÔVERU.

ŽELÁM VÁM PEVNÉ ZDRAVIE A VŠETKO LEN TO NAJLEPŠIE DO ĎALŠIEHO OBDOBIA.

 

S Láskou, Zuzana 🙂

Bábky, ktoré liečia dušu

Ako dieťa som sa vôbec nehrávala s bábikami

Píše sa rok 1984, mám 11 rokov. Pomáham svojej mame upratovať pivnicu. Po niekoľkých vynesených taškách s nepotrebnými vecami mama skladá dolu z police starú drevenú škatuľu. Na jednej strane, tam, kde sa otvára, má krásny porcelánový kvietok. Trošku ošúchaný a vykývaný. Napriek tomu je zázračný. Je to úchytka a práve za ňu opatrne potiahnem so zatajeným dychom. Dvierka sa pomaly otvárajú a ja s vypleštenými očami a otvorenými ústami stojím a čakám, čo uvidím.

Keď v tom zrazu …

chcem čítať celý článok
Zuzkine bábky ma fascinovali dlhé obdobie, kým prišiel deň a jednu fešandu som si dala zhotoviť aj pre seba. Fešandu s knižkou v ruke, bielovlasú Vasilisu "mremúdru," v nádhernej tyrkysovej farbe. Zuzka ju tak poňala, lebo kreativitu som ponechala na pani umelkyňu v plnom rozsahu... 🙂 Jediné, o čo som ju požiadala, bolo zakomponovať do duše bábky nový smer, zadný vietor do plachiet - prácu, ktorá by ma nakopla a bola mojim potešením zároveň. Čuduj sa svete...ale diviť sa netreba, lebo Zuzka vkladá do každej bábky zámer...a tak sa aj stalo... 🙂 Mesiac sedela moja Vasilisa premúdra na nočnom stolíku, pozorne ma sledovala a ku mne chodili skutočne skvelé nápady. O pracovných ponukách, nehovoriac. Teraz záleží už len odo mňa, čo si vyberiem a ktorým smerom sa vydám... Zuzka, z celého srdca ďakujem za to, že robíš svoju prácu s takým oduševnením a pomáhaš nám žiť svoje životy v láske a radosti.
remove before flight
Lucia Božikovátč na materskej
Zuzka, tak dnes mi prišiel balíček od Vás. S nedočkavosťou a zimomriavkami som ho rozbalila. Neuveriteľné, aký krásny pocit na duši a úsmev na tvári mi vyvolala. Akoby prišiel do domu ďalší člen rodiny. Pôsobí tak živo, až som čakala, že mi povie: "Ahoj, tak som tu". Vaše bábky liečia dušu, pretože vy im dušu vdychuje a tvoríte ich s láskou. Veľmi pekne vám ďakujem a želám všetko najlepšie.
Marta Mészárosová

Ako bábky môžu liečiť?

Ako bábky liečia? Majú silu, ktorá vyvoláva ÚSMEV a DOBRÉ POCITY. A tie spúšťajú hormóny šťastia. Do života prichádza viac kreativity, radosti a mení sa zákonite chémia človeka. Začína sa viac orientovať na to, čo chce a špirála prosperity sa roztáča a rastie. K bábke píšem aj jedinečný kratučký text, kde používam silu metafor a pozitívnych formulácií, ktoré mi sedia na daného človeka. Preto je bábka komplet osobná.

Keď mi príde požiadavka na zhotovenie bábky, stačí mi 1 – 3 fotky človeka. Nepotrebujem o ňom vedieť žiadne informácie, lebo nechcem byť ovplyvňovaná. Tvorím intuitívne a riadim sa svojimi pocitmi. Stalo sa mi, že pani chcela čiernu bábku s vážnym alebo prísnym výrazom, niečo ako čierneho anjela. Mala totiž pocit, že ju okolie nerešpektuje. Takéto bábky ja nerobím. Moje bábky sú pozitívne, vystihujú a vyzdvihujú silné stránky daného človeka alebo poukazujú na pozitívne stránky, ktoré má daný človek akoby niekde hlboko v sebe „zabudnuté“. Mám rada, keď sa ľudia stávajú šťastnými. Preto im pomáham vrátiť sa do hravosti, kde je čistá láska bez osobných limitov, ktoré zvyknú byť obmedzujúce.

Výroba bábky je časovo pomerne náročná. Jednak je to šitie, vytvorenie základu, následne sa pri tvorení potrebujem naladiť na daného človeka a tak pokračujem až do finále. Čakacia doba je aj 2 – 4 mesiace. Tvorenie si vyžaduje čas a správnu energiu na to, aby výsledok bol taký, aký má byť. Niektoré časti pripravujem ako sériu. Napríklad šitie základov bábky, modelovanie a všívanie topánok. Ďalej je to už individuálne. Nedá sa pri tom stále sedieť, takže čas a ľudská energia sú najdrahšie komodity.

Bábky od Zuzany som videla síce len cez FB, ale už sú na ceste do USA a nesmierne sa im teším. Každý detail je neskutočne prepracovaný. Komunikácia s autorkou je stále nesmierne pozitívna a srši z nej energia. S takýmito ľuďmi sa spolupracuje jedna radosť.
Stanislava Sebínová
Bábka od Zuzky je nádherná, naživo ešte krajšia ako na obrázkoch. Vybalila som si ju len pred chvíľou a rýchlo zas vrátila do krabice :). A už sa teším, ako ju opäť na Vianoce spoločne vybalíme (bude to darček pod stromček). Zuzka, ešte raz Ti veľmi pekne ďakujem. Bolo mi potešením.
Natália Líškayová
Dobrý večer Zuzka, len som chcela ... veľmi ďakujem za Vašu prácu, za hĺbku a šírku tejto lásky, ktorú dávate prostredníctvom Vašej práce. Neskutocne Vám fandím, verím, že raz budem vlastniť Vašu tvorbu a pripomínať si tak posolstvo, ktoré rozdávate. Ďakujem za Váš dar, ktorý Vám Pán Boh zveril ❤ objímam Vás🕊❤🙏
babky, ktore liecoa dusu
Janka Bányi

Na čo sa zameriavam?

Skôr na

  • neverbálny prejav
  • celkový výraz človeka

a tak dokážem takmer vždy citlivo vnímať, čo prežíva, aké sú jeho silné stránky, čo potrebuje posilniť, ako na mňa pôsobí z hľadiska farieb a podobne. Na základe vnemov si vytvorím komplex a tvorím. Niekedy strávim nejaký čas len pozorovaním a spracovávaním informácií vo svojom vnútri. A keď príde moment, kedy som si istá, že toto je to pravé orechové, tvorím pre konkrétnu osobu.

Vždy ma bavilo pozorovať ľudí, ich správanie, reakcie na rôzne situácie a v neposlednom rade ma nesmierne stále baví a napĺňa dolovať a vyhrabávať to krásne, hravé, slobodné a tvorivé v každom, kto mi dôveruje a ja dôverujem jemu. Od mnohých ľudí mi chodia veľmi pozitívne spätné väzby. Až mám niekedy pri ich čítaní zimomriavky a príde mi príliš jednoduché v tej chvíli reagovať len slovkom „ďakujem“.

zuzana almasi korenova blog

VIDEO ZÁZNAM O MOJICH BÁBKACH

Popísalo sa o mne už v rôznych médiách, moje bábky cestujú do celého sveta a od roku 2016 som ich do súčasnosti vyrobila približne 900 kusov. Začiatkom roku 2018 ma navštíli príjemní ľudia z RTVS a natočili krásne video, ktoré bolo odvysielané v relácii AHOJ SLOVENSKO.

Celý záznam môžete vidieť po kliknutí na tlačítko

chcem vidieť VIDEO
Keď som prvýkrát vzal do rúk svoju bábku Emmku, cítil som, akoby som objal starkú. Vnímal som vôňu jej vlasov, dotyk teplých rúk na mojej tvári. Spomenul som si na všetky tie nádherné chvíle, ktoré s nami strávila. Teraz sa však stalo niečo zvláštne. Prečo sa na mňa tak díva? Pohľad je vyslovene pohoršený, až vyčítavý. Mysľou mi znie jej hlas: „Miško to myslíš vážne? Zase ideš upadnúť do depky? Zase? Miško, veď sa už zobuď. Som tu, aby som nad Tebou bdela a strážila Ťa. Dosahuješ všetko, po čom túžiš. Poslala som za Tebou krásne duše, ktoré môžeš milovať a ktoré milujú Teba. Sny sa plnia, tak snívaj znova. Mne to môžeš potichúčky šepkať do uška. Za dva roky si sa naučil vážiť si sám seba, mať sa rád a otvoriť svoju dušu snom. A preto snívaj… Bdiem nad Tebou.“ Moja babička sa volala Emília, Zuzka to nevedela. Dokonale v Emmke vystihla emóciu, ktorú som potreboval k tomu, aby som sa zamyslel nad sebou a začal konečne ŽIŤ. Ďakujem
Zuzana almasi korenova
Michal Bulantmechanik

Všetky bábky majú veľké uši a nosia okuliare

Sú znakom múdrosti, pokory a hravosti

Sú to bytosti, ktoré počúvajú ušami a pozerajú očami – dušu a do duše

Ľudia majú pocit, že do nich „niekto“ vidí. Prestávajú kričať na deti, vyčítať si banality… Viac kontrolujú a regulujú svoje neželané správanie. Tým pádom volia iný spôsob komunikácie a menia postoje. Pristupujú k sebe viac s ľahkosťou, dávajú svojej mysli širší priestor. To im do žitia prináša viac hravosti, tolerancie, porozumenia, slobody, chuť robiť pozitívne zmeny a opúšťať zónu komfortu. Následne sa ich zóna komfortu v pozitívnom zmysle slova paradoxne ešte viac rozšíri a prichádzajú nové nápady, riešenia a podobne.

Mojim cieľom je prebúdzať nadšenie či radosť zo života, vnášať bláznovstvo, úsmev a smiech. Tiež poukazovať na silné stránky človeka, ktoré ho posunú dopredu a vyliečia dušu aj telo. Lebo všetko začína aj končí v hlave. Preto sa moje bábky volajú Bábky, ktoré liečia dušu

MILUJEM TENTO ROZPÁVKOVÝ SVET

MODELOVANÉ BÁBKY

kombinácia modelovacej hmoty paperclay, textilu, kamienkov, štrasov a tiež keramiky či porcelánu

na vlásky používam umelé vlasy aj prírodný mohér - originál ovčia vlna

zberateľské originály vytvorené len po jednom kuse

POHYBLIVÁ BÁBKA - cena 249 € vrátane darčekového balenia

BÁBKA NA PODSTAVCI - cena 260 € vrátane darčekového balenia

MODELOVANÝ ŠKRIATOK - cena 199 € vrátane darčekového balenia

AKO SI OBJEDNAŤ BÁBKU

Srdečne vám ďakujem za prejavený záujem, uznanie aj trpezlivosť. Veľmi si to vážim.

Dodacia lehota bábok je      2 - 6 mesiacov

  1. MALÝ ŠKRIATOK s bagandžami, veľkými očkami aj  ušami, veľkosť cca 20 cm, cena 139 €. Tieto bábky robím najčastejšie. Rovnaká cena je pri ušatých anjelikoch.
  2. Bábka s modelovanou hlavou aj končatinami. Bábka je plne pohyblivá, veľkosť cca 40 - 50 cm, cena 249 € vrátane darčekového balenia.
  3. Bábka na podstavci v krinolíne, veľkosť cca 45 - 50 cmcena 260 € vrátane darčekového balenia. Bábka má drôtenú výstuž, stojí na drevenom podstavci.
  4. MODELOVAY ŠKRIATOK s veľkým bruškom - veľkosť cca 35 cm, cena 199 €
  • Objednávku prijímam po úhrade zálohy 50% z celkovej ceny. Zvyšných 50% zákazník uhrádza po dokončení bábky buď prevodom, alebo dobierkou, po vzájomnej dohode
  • Pri troch a viacerých kusoch sa vieme dohodnúť na zľave
  • Pre vyhotovenie bábky potrebujem 2 - 3 foto človeka, pre ktorého je bábka určená. Nepotrebujem vedieť detaily o danom človeku. Niekedy je požiadavka, aby som dodržala nejaký želaný detail, alebo doplnok z nejakého osobného dôvodu. A to sa snažím potom dodržať, ako si zákazník želá.
  • Všetky bábky majú svoje dve špecifické črty - veľké uši a okuliare - tie zostávajú vždy.

Akokoľvek sa rozhodnete, vaše rozhodnutie plne rešpektujem. Mojím cieľom nie je predávať za každú cenu. Bábky plnia svoje posolstvo tam, kde robia radosť a vyvolávajú príjemné pocity.

Pokiaľ sa rozhodnete pre objednávku, poprosím o úhradu 50 % po vyplnení objednávkového formulára.

Prosím Vás o trpezlivosť, keď hneď neodpoviem na vaše správy. Som veľmi vyťažená a akonáhle mám čas, hneď odpovedám.

Spravidla vybavujem poštu raz týždenne, lebo inak by som nič iné nerobila, len písala.

ĎAKUJEM za pochopenie, Zuzana 🙂