kniha remove before flight
kniha remove before flight

Kúp si prvú NLP autorskú rozprávkovú knihu na Slovensku

Remove Before Flight

ZAHOĎ ZÁBRANY A STAŇ SA PILOTOM SVOJHO ŽIVOTA

Pred vzlietnutím do nového života odstráň

strachy, pochybnosti, limity

a získaj viac

radosti, stability a osobnej slobody

Rešpektujeme Vaše súkromie a nikdy Vám nebudeme posielať spam.

Remove Before Flight - Malý princ motivačnej literatúry 😊😊😊 Najhoršie, čo sa môže dospelému človeku stať, je, keď presvedčí sám seba, že už je starý na rozprávky. Keď prestane veriť, že dobro zvíťazí nad zlom, že princ dokáže vyslobodiť zo zakliatia princeznú či skoliť sedem hlavého draka. Inými slovami, keď ľudia uviaznu v neľahkej životnej situácii či nebodaj depresii a prestanú veriť v lepší zajtrajšok. Po vhodnej terapeutickej pomoci v dnešnej uponáhľanej dobe siahne málokto. Istým svetielkom nádeje je odborná literatúra, ktorá však často človeku trpiacemu úzkosťou alebo úbytkom energie, nejde tak ľahko dolu krkom. Filozofické úvahy, ktoré padajú na úrodnú pôdu, totiž vyžadujú pozitívne nastavenie mysle. Ľuďom, ktorí potrebujú zľahka nakopnúť sebavedomie alebo možno len ukázať ten správny kurz, je určená knižka autorky Zuzany Almáši Koreňovej "Remove Before Flight". Nabáda čitateľa prevziať svoj život do vlastných rúk veľmi citlivou formou rozprávok inšpirovaných životom, s ktorými sa čitateľ dokáže ľahko stotožniť. Terapeutický charakter knižky umocňujú ilustrácie ručne vytvorených bábok malých pilotov, ktoré majú už na prvý pohľad emotívne liečivý náboj. Bábky sú jedinečným výtvorom kreatívnej autorky samotnej knihy. Počas čítania Zuzaniných príbehov sa človeku vybavujú situácie z vlastného života a nabádajú k potenciálnym zmenám. Nežným pohladením tak človek môže objaviť riešenia situácií, o ktorých ani len netušil, že ho v skutočnosti trápili. Z tohto pohľadu sa útla knižka stáva nenápadným nástrojom na zlepšenie kvality našich životov a myslím si, že stojí za pokus jej venovať pozornosť. PRACUJE TOTIŽ S PROJEKCIUO VLASTNÉHO "JA" a každý z nás z nej logicky môže nadobudnúť úplne iný pocit. Rozhodne sa však POZORNÉHO a VNÍMAVÉHO čitateľa DOTKNE ZVNÚTRA. Zanechá príjemný dojem a môže zapôsobiť ako balzam na dušu. Remove Before Flight vo svojom kúzelnom deji predstavuje prvky NLP. Skratka znamená Neuro - Lingvistické Programovanie, ktoré autorka sama aplikuje v rámci rôznych vzdelávacích programov a seminárov osobného rozvoja. Tento program napomáha ľuďom zbaviť sa strachu, zahodiť zábrany a bez obmedzení si dovoliť byť o niečo šťastnejšími bytosťami. Keď po knižke siahnete a pozorne sa začítate, zhltnete ju na jeden nádych. Určite mi dáte za pravdu, že vám zaimponuje podobným kúzlom, ako to opakovane dokáže Malý princ. A to je na každom knižnom trhu Veľká Vec. Bravo, Zuzana, tlieskam Vám.
remove before flight
Martin ZieloskoRecenzent, Marketér

Remove Before Flight

Zahoď zábrany a staň sa pilotom svojho života

Toto je úplne prvá rozprávková kniha určená prioritne pre dospelákov. Obsahuje 7 pútavých príbehov inšpirovaných životom, prerozprávaných do rozprávky. V týchto rozprávkach nájdeš paralely napríklad aj so svojím životom alebo životom Tvojich známych, či blízkych ľudí. Písané sú štýlom, ktorý Ťa možno zastaví, aby si porozmýšľal nad sebou, svojím správaním a zároveň motivuje k pozitívnym zmenám.

Z odborného hľadiska sú v príbehoch zachované pozitívne transformačné princípy NLP a je to úplne prvá rozprávková kniha na Slovensku písaná týmto spôsobom.

Za každým príbehom je voľný priestor pre Tvoje sebauvedomenie – Tvoje vlastné zápisky

Použité ilustrácie sú fotografie autorských bábok, ktoré som vyrobila špeciálne pre túto knihu a sú len po jednom kuse na celom svete. Tématicky sú bábky ladené ako piloti a názov knihy REMOVE BEFORE FLIGHT som použila zámerne ako metaforu. Toto heslo sa používa v leteckej terminológii a bývajú ním označené červené dlhé štítky, ktoré sú pripevnené na rôznych častiach lietadla. Tieto časti – kryty, poistky – chránia lietadlo, keď stojí na dráhe. Pred odletom ich treba naopak sňať – zložiť preč, lebo by bránili bezpečnému letu.

Podobne je to aj so životom. Keď chceme slobodne a bezpečne lietať, potrebujeme odložiť rôzne zábrany (strachy, krivdy, presvedčenia, …), ktoré by nás inak obmedzovali.

Za recenziu uvedenú na zadnej strane obálky ďakujem svojej NLP trénerke a priateľke Ivetke Klimekovej.

"Je obdivuhodné, ako šarmantne Zuzka integrovala prvky z NLP do pútavých príbehov svojich okúzľujúcich bábok, ktoré liečia dušu. Kreatiína autorka ponúka pohodové a zároveň poučné čítanie popretkávané rozpravkovými fotografiami jej originálnych, vlastnoručne vyrobených bábok - pilotov. Kniha "Remove Before Flight" má potenciál vniesť do života čitateľa nové pohľady a zásadné zmeny."
Iveta Klimeková
Iveta Klimekovámedzinárodná trénerka a koučka Neuro - Lingvistického Programovania (NLP), spoluzakladateľka NLP Akadémie na Sloevensku

Ku knihe Remove Before Flight som vydala aj kolekciu 14tich autorských pohľadníc. Na každej pohľadnici je uvedené heslo - myšlienka - afirmácia z mojich príbehov. Mám skúsenosť, že tieto pohľadnice ľudia používajú napríklad aj ako

  • + afirmácie na svoje Vision Boardy
  • + motivačné denné kartičky
  • + motivačné karty na školeniach, trénigoch
  • + odkazy k darčekom a pod

Veľmi ma teší, že si moje autorské pohľadnice Remove Before Flight našli aj iné využitie.

Pohľadnice sa dajú zakúpiť samostatne v kompletnej kolekcii, ktorá absahuje 14 kusov, alebo aj kolekcia spolu s knihou.

POHĽADNICE Remove Before Flight

Aj Vy môžete vlastniť kolekciu 14tich autorských pohľadníc

Je to limitovaná edícia a to znamená, že kolekcie máme len do vypredanie zásob

Krst knihy Remove Before flight

Dňa 3. novembra 2017 moja knižná prvotinka dostala do vienka krásne želania. Krstnou mamou mojej knihy je moja priateľka Deniska Ogino.

Krstili sme čačkami mačkami, trblietkami a milými slovami všetkých ľudí, ktorí sme sa v ten deň o 17tej hodine zisli v hoteli ACADEMIC. Krst moderovala moja priateľka Sanja Nikolov, veľmi múdra žena. Celý servis - priestor, pohostenie zabezpečila ďalšia nádherná žena Betka Staníková. Silnú podporu mám v mojom manželovi Martinovi Almášim, ktorý mi dáva priestor pre tvorenie a sebarealizáciu. A ešte sú tu mne veľmi blízki ľudia Silvia KosováMichal Bulant, o ktorých viem, že ma vypočujú aj o pol noci a môžem sa na nich spoľahnúť.

Moje útle dielko sa teda v roku 2017 úspešne vydalo do sveta v úctyhodnom náklade 2000 ks, registrované

ISBN 978-80-972817-3-1

Skvelé čítanie, krásne stretnutie, úžasní ľudia a inšpiratívna Zuzana AlmášI kOREŇOVá. Som veľmi rada, že som mohla byť pri krste a na tomto stretnutí. A keďže, čoho sa dotkne Zuzana AlmášI Koreňová, dostane krásnu podobu, želám jej tisíce dotykov.
Ivana ŠtefanidesováMajiteľka a riaditeľka jaslí a materskej školy HAPPY TOWN
zuzana almasi korenova

Čo o knihe napísali čitatelia

som nesmierne vďačná za nespočetné množstvo referencií, z ktorých niekoľko uvádzam

Iveta Klimeková
"Je obdivuhodné, ako šarmantne Zuzka integrovala prvky z NLP do pútavých príbehov svojich okúzľujúcich bábok, ktoré liečia dušu. Kreatiína autorka ponúka pohodové a zároveň poučné čítanie popretkávané rozpravkovými fotografiami jej originálnych, vlastnoručne vyrobených bábok - pilotov. Kniha "Remove Before Flight" má potenciál vniesť do života čitateľa nové pohľady a zásadné zmeny."
Iveta Klimekovámedzinárodná trénerka a koučka Neuro - Lingvistického Programovania (NLP), spoluzakladateľka NLP Akadémie na Sloevensku
Chcela by som sa zo srdca poďakovať mojej priateľke Zuzana Almasi Koreňová za nádhernú knižku. Už v štúdiu som nevydržala a začala čítať nedočkavo prvé riadky. Nádherná. Krásne príbehy v ktorých som sa naozaj našla a po každom pribehu som sa zamyslela a napísala si DO KNIŽKY áno, do nej vlastné slová. Vkladám knižku do kabelky a keď budem kdekoľvek musieť čakať /pošta, banka,... / vytiahnem a čítam. Sue, ďakujem za zážitok z čítania a teším sa na krst tejto knižky.
Silvia KosováDirektorka Oriflame Slovensko
vyletelova nada
Zuzka, tak prečítané. Velľa čítam, mám rada knihy a verte, keď už mám toho veľa a pocit, že ďalej to nezvládnem, beriem knihu. Ja tomu hovorim, že potrebujem prežiť život niekoho druheho. No a táto malá knižôčka je taký drahokam., ktory si odložíte a dávate naň pozor. Taký, ktorý beriete do rúk jemne, nežne a čakáte, aké farby sa v ňom budú lesknúť. Je to ako s tou Vasou knižôčkou. Viem, že ju budem brať do rúk vždy, ked budem potrebovať počuť toho "vtáčika, ktorý mal hniezdo v ružových lupienkoch" Ešte raz VĎAKA za Vás.
Naďa VyletelováMajiteľka kozmetického salóna
remove before flight kniha
Zuzanka, veľmi pekne ďakujem za knižočku, ktorú som dnes prečítala jedným dychom. Dodala mi viac energie a smer, ktorým sa mám vydať. Veď každý z nás má nejaký ten talent, len ho musí použiť. Sme tu na tejto zemi len na výlete, tak musíme navzájom si pomáhať a s úsmevom na perách. Aj keď som tu na Slovensku bola iba týždeň, úsme a radosť u ľudí mi chýbal. Vidieť na nich, že nemajú pokoj v duši a sú veľmi skleslí. Prajem Vám všetkým, veľa síl a radosti zo života a ešte pekné chvíle v kruhu svojich najmilších.
Lýdia Fifíkováaktívna stará mama
remove before flight
Ahoj Zuzka. Knižku som prečítala na jeden dych. A to som chcela do nej iba trošku nazrieť. No potom som sa už nevedela od nej odtrhnúť. Sú to veľmi pekné a motivačné príbehy, ktoré dodávajú veľa energie, odvahy a lásky. Sú v nich nááádherné myšlienky. Najviac sa mi páčil príbeh "SVOJE HVIEZDY MÁŠ NA DOSAH". Ale vieš, kedy mi slzy vyhŕkli? Keď som čítala riadky o autorke. Ako Ti to mohla urobiť? Aj ja som sa pýtala. ,Zuzka máš veľký talent a veľké srdiečko. Ďakujem za krásne myšlienky a prajem Ti, aby prišli ešte krajšie. Teším sa zas, na niečo pekné od Teba. Držím Ti palce.
Jarka Fáberová Chabanová
... mimochodom, len tak medzi nami... tá Vaša - moja knižôčka prišla práve vhod v čase, keď mal drobec (10 r.) v škole "problémy" (nechcem použiť slovo šikana - je to dosť silné, ale už to hraničilo s verbálnou šikanou zo strany dievčat). Bol veľmi citlivý, začínal pochybovať o sebe. Učiteľka verila dievčatám a jemu nedala ani šancu sa obhájiť, dostal poznámku ani nevedel kvôli čomu (bez preverenia skutočností ). S tým nastúpil pocit krivdy a nedôvery voči učiteľke. No veľa vecí sa naraz udialo a práve vďaka Vašej knižôčke si uvedomil svoju cenu.. Veľká vďaka, Sama som prekvapená, že všetkému rozumel, aj keď je to určené hlavmne dospelákom 🙂 Neuvádzam meno čitateľky kvôli zavhovaniu súkromia
remove before flight
Zuzička, práve som dočítala knižočku, a som veľmi očarená, akým nádherným spôsbom si dala životné múdrosti na papier. Excelentné. S veľkou láskou a nehou v srdci napísané. Vďaka za tento malý, no zároveň obrovský poklad. Už po prvom prečítaní v nej nachádzam ďalšie skvosty, ktoré udrú do očí pri náhodnom otvorení knihy. Čo znamená že knižočka nezapadne niekde na polici, ale bude stále v mojej blízkosti.ĎAKUJEEEEM z celého ❤ že si si našla čas na toto dielo.
Soňa Luciaková MucinováZdravotná sestra
Dobry den Zuzana. Rozmyslal som, ako vam to napisem. Vasu knihu som dostal ako darcek od kolegyni. Najskor som pozeral, co to ma znamenat. Rozpravkova kniha pre dospeleho muza. Slusne som prekvapeny podakoval a pomyslel som si, ze si zo mna robi srandu. Doma som knihu polozil volne do priestoru a prvy, kto sa o nu zaujimal, bol moj 5 rocny syn. V piatok vecer som si na jeho naliehanie k nemu prisadol na zem a zacali sme spolu citat. Uz pri prvom pribehu mi kutiky oci zvlhli. Videl som sameho seba, ked som bol dieta a so starym otcom sme chodili na prechadzky do parku. Vzdy som bol zvedavy a on mi trpezlivo vsetko vysvetloval a pytal sa na moj nazor. Uvedomil som si, ze ja na to pri svojom synovi zabudam. Vlastne nezabudam. Iba sa casto vyhovaram, ako pre nieco nemam cas. Zuzana, dakujem za Vasu knihu. Pilot na jej titulke bol pre mojho stna taky neodolatelny, ze ma donutil sadnut si a uvedomit si vela veci. Som chlap, ktoreho ucili, ze chlapi neplacu. No placu uplne normalne. Viem to a Vasu knihu budem odporucat aj dalsim ludom.
Roman H.neželá si uviesť
rtemove before flight
Myšlienky vpísané do príbehu, ktoré všetkým dospelým "deťom" ukazujú, že život dokáže byť krásna rozprávka. Ďakujem za ľudí ako Zuzana Almasi Korenova, ktorí sú inšpiráciou pre všetky dospelé deti, ktoré chcú žiť šťastný a naplnený život
Romy Danissprávkyňa webov
remove before flight
"Dobrý večer, nesmierne Vám ďakujem z celého srdca za knižku, hned ako prisla, neodolala som a začala som ju čítat a urobila som dobre. Je to malý klenot, ktorý by nemal chýbať v žiadnej knižnici. Keď ju čítam, všetko si živo predstavujem a niektoré pasáže ma aj rozplakali. Jedným slovom KRASA. Prajem Vám všetko dobré, veľa šťastia a hlavne plno múz a pozitivnej energie, ktorá z Vás a z Vašich dielok ide. Pozdravujem miesto, kde tvoríte bábky, hrnčeky. Tiež manzela aj dcéru. ..už som ju čítala 2x, hm je ako Malý princ. Čítate, čítate a neviete prestať, do mojej tasticky cez plece ideálna.
Veronika Giertlová
remove before flight
Dnes sa mi dostala do rúk kniha od Zuzana Almasi Korenova REMOVE BEFORE FLIGHT. Malé kabelkové vydanie, avšak to, čo sa skrýva vo vnútri je vzácny klenot. Ide o prvú rozprávkovú knihu pre dospelých, inšpirovanú životom, popretkávanú nádhernými ilustráciami "Bábok, ktoré liečia dušu," ktoré táto autorka sama vyrába. Začítala som sa do prvých dvoch príbehov a už som mala slzy na krajíčku. Zimomriavky a veľmi silné emócie... Mám z nej obrovskú radosť, pretože Zuzka si knihu vydala sama a je živým príkladom toho, že ak máme svoje sny - nasledujme ich. Vždy, keď tvoríme zo srdca, je to cítiť a to človek neoklame...
Lucia Božiková
remove before flight
"Zuzi, Tvoja kniha je vzácnym odkazom. 🙂 Kedysi som mávala na nočnom stolíku Malého princa, teraz budem mať Tvojich pilotov. Sú v nej hlboké myšlienky, poučné odkazy, je to mini studnica, z ktorej môžem čerpať kedykoľvek. Priznám sa, že v okolí je veľké množstvo premotivovaných kurzov, seminárov, koučov, ktorí vyskakujú z každej plechovky a už ma to začína obťažovať... Akoby sa vytrácal zdravý sedliacky rozum a povestná človečina, ktorá je základom fungovania okolo nás. Ľudia stále potrebujú barličky. Z toho dôvodu si vyberám aj ja. A možno Tvoja kniha, ktorá je podaná a písaná srdcom bude príjemným pohladením duše pre niekoho i v ťažkých časoch - možno niekoho naštartuje a niekomu dokonca zmení život. 🙂 Každopádne je to krásny darček na akúkoľvek príležitosť. ❤️ Nepíšem to preto, lebo sa poznáme, ale preto, že srdce a emócie neoklameš... "
Lucia Božiková
zuzana almasi korenova
Keď som sa prvýkrát dotkol knihy, ktorá v sebe nesie 7 inšpiratívnych príbehov, videl som sa ako objaviteľ, ktorý odkrýva tajomstvá ukryté v riadkoch života. Urobil som si kávu a otočil prvú stranu rozprávkovej knihy pre dospelákov. Remove Before Flight, ten názov sa mi veľmi páči. Začítal som sa do príbehu, potom druhý, ďalší a ďalší. Nevedel som sa odtrhnúť. Bol som očarený, ako dokázala Zuzka inšpirovať a motivovať v rozprávkach, kde ožíva nadšenie a radosť zo života. Stále vnímam štruktúru papiera a pred očami sa mi prehrávajú príbehy. Počujem štebot vtákov a cítim pokoj na duši. Viem, že každý deň budem s nadšením odkrývať nové tajomstvá svojho života.
Martin Almáši Fotograf

Hniezdo v ružových lupienkoch

úryvok k knihy Remove Before flight

\"Som tu sám. Kedysi dávno, keď som sa vracal domov natešený, že som pre nás našiel krásne nové bývanie, zistil som, že strom, v ktorom sme s mojou rodinou žili, spílili ľudia. Nikdy som už nenašiel svoju rodinu a trvalo dlho, kým som znova nabral odvahu ďalej žiť a tešiť sa z každého dňa. ...\"

\"... Našiel som zmysel života a pochopil som, že čokoľvek sa udeje, vždy mám možnosť výberu. Je len na mne, či sa rozhodnem do nekonečna trúchliť a obviňovať okolie, alebo sa vzchopím a nájdem ďalšie pekné veci. Naučil som sa dôverovať, lebo ľudia nie sú zlí. Iba niekedy možno od únavy alebo sklamaniasami nevedia objaviť kúzla života. ...\"

Všetky príbehy v knihe Remove Before flight sú skutočné príbehy zo života prepísané do rozprávok. Príbehh \"Hniezdo v ružových lupienkoch\" je zo života mojej priateľky Srbky. Jej rodina utiekla z vlastnej krajiny pred vojnou. Keď chceli prežiť, potrebovali si nájsť nový domov. Po vojne v Srbsku sa nemali kam vrátiť, pretože z ich domu zostali ruiny a niektorí z ich blízkych vojnu neprežili. Napriek tejto udalosti našli domov, nový zmysel života aj nových priateľov v iných krajinách. Moja priateľka aj napriek tejto skúsenosti pracuje s rôznymi cieľovými skupinami ľudí, je v našom regióne veľmi známa a uznávaná odborníčka na občiansky aktivizmus a je to veľmi inšpiratívna žena.

Remove Before Flight je metafora, ktorá

  • otvára myseľ
  • mení postoje
  • mení presvedčenia
  • dáva krídla
  • ukazuje iné možnosti
Dobrý deň Zuzka. Objednala som si Vašu knižku a som nadšená. Toľko pozitívnej, hravej energie som už v knihe dávno nenašla. Nosím si ju zo sebou v kabelke a keď mám pocit, že už mám všetkého akosi priveľa, jednoducho ju vyberiem a stačí mi len zopár riadkov a hneď viem ako ďalej. Pohľadnice sú úžasné 🙂 Prajem Vám veľa tvorivej energie nech prináíšate úsmev na tváre ľudí, ktorí to práve potrebujú. Pekny a slnečný deň.
Naďa Križová

V CENE 12,60 € momentálne dostaneš DVE knihy, pretože oslavujeme PRVÝ ROK 🙂

cena je vrátane poštovného

Kúp si prvú NLP autorskú rozprávkovú knihu na Slovensku

Remove Before Flight

ZAHOĎ ZÁBRANY A STAŇ SA PILOTOM SVOJHO ŽIVOTA

Pred vzlietnutím do nového života odstráň

strachy, pochybnosti, limity

a získaj viac

radosti, stability a osobnej slobody