Kormidlo svojho života mám vo vlastných rukách

Poďakovanie klientky, ktorá zistila, že šťastie sa nehľadá. Šťastie je pocit a ten si každý vyberá sám.

Som povolaním zdravotná sestra, brala som to ako poslanie – pomáhať druhým. Bola som nesmierne
šťastná z každého pracovného dňa. Po čase som začala mať uplne iné plány, prišla som na to, že táto
práca ma nebude naplňať šťastím.

Stanovila som si cieľ- odídem do zahraničia a pracujem s ľudmi. Bola som plne presvedčená, že tu si nájdem šťastie. Stal sa zo mna viac rečník ako poslucháč. Okolie sa zmenilo a namiesto mojho cieľa som sa dala do ringu s modelom spoločnosti. Prezradila som svoje plány, cieľ a dostala som sa do začarovaného kruhu okolia.

Začala som žiť tak, ako si to želali druhí. Výsledok?

STRACH!!!  A nakoniec choroba.

Práve táto choroba ma v danom období posilnila a moje myšlienky sa krásne začali meniť zo strachu na úspech. Založila som si firmu na verejnú činnosť. Písala som články do časopisov a vykonávala prednášky o sebapoznávaní. Prežívala som úspech, bola som nesmierne šťastná.

Počas dovolenky som zaklopala na dvere jednej kliniky v zahraničí, bola som presvedčená, že tu chcem pracovať a to bude mojim kľúčom k novému začiatku. Aj sa tak stalo. Po týždni som bola v novom, vytúženom pracovisku v zahraničí. Bola som opäť nesmierne šťastná, lebo som bola jediná zo Slovenska a vedenie bolo s mojou prácou veľmi spokojné. Sebavedomie po čase začalo klesať. Znova prichádzal plač a STRACH.

Prišla som na to, že zdravotníctvo je pre mna málo. Našla som si čas pre seba a porozmýšľaľa. Každá jedna myšlienka ma viedla k výsledku  – mala som strach a dookola to isté. Začala som využívať moju kreativitu, no pred cieľom znova u mňa prevážil STRACH. Rezignovala som.

V obrovskom zúfalstve som oslovila pani Agátu Tóthovú, ktorá tiež žije v zahraničí, pracuje pre ľudí a
dosiahla nádherné výsledky.

Dostala som odpoveď: „Renka, ty potrebuješ p. Zuzanku Almáši Koreňovú. Ona je presne ten človek, ktorý ti pomôže.

Nabrala som odvahu a oslovila som pani Zuzanku Almáši Koreňovú s prosbou o pomoc „Ako sa zbaviť strachu a prebrať zodpovednosť za svoj život?“ zuzana almasi korenovaPrišla mi od nej odpoveď: „Renka, už o Vás viem. Viem Vám pomôcť, keď to naozaj chcete. Nebudem Vám radiť, čo máte robiť. Budem Vám klásť veľa otázok a niektoré sa Vám budú možno zdať aj nepríjmné. Ste na ne pripravená? Pokiaľ áno, môžeme sa do toho pustiť. V tomto som prísna a nepripúšťam sťažovanie sa. V takom prípade nebudem mať čas venovať Vám svoju energiu.“

Začali sme školu života. Bola to nádherná škola, nemusela som sa báť, čo poviem, čo robím, ale práve p. Zuzanka bola mojou učiteľkou, ktorá mi dôverovala a verila  mojej sile. Výsledok bol nádherný. Prišla som na to, že strach neexistuje. Bol len v mojich myšlienkach až tak, že som stratila svoju sebadôveru, silu, vzdala som sa vlastných životných cieľov.

Vymazala som myšlienky s výčitkami a pochybnosťami a vykročila som.zuzana almasi korenovaZmena: Som viac poslucháčom ako rečníkom. Moj život nezmení nikto iný, iba ja sama. Za moj život
som ja sama zodpovedná a nie okolie. K životu a dosiahnutiu svojho vytúženého cieľa sa staviam
každý den s obrovským nadšením. Netrápim sa viac nad minulosťou, ale práve naopak, som vdačná
za ňu. Pochopila som, že bez skúšok a pádov v minulosti by som možno nedosiahla to, čo dosahujem v
prítomnosti. Chcem pracovať v manažérstve a využívať jazykové schopnosti. Tiež doteraz nadobudnuté
poznatky zo života. Pociťujem slobodu a voľnosť.

Som šťastná. Lebo šťastie sa nehľadá. Šťastie je pocit a ten si vyberám ja sama. Okovy strachu a ťarcha už viac nemajú silu panovať nad mojím životom.

Touto cestou sa chcem podakovať p. Zuzanke Almáši Koreňovej za nádhernú školu života, spoluprácu pri oslobodzovaní sa od okov strachu.zuzana almasi korenovaĎakujem jej, že mi pomohla vrátiť kormidlo života do mojich rúk. Pomohla mi znovu objaviť moju vlastnú kreativitu a nekonečnú silu mojej osoby. Som nesmierne vdačná a hlavne šťastná, že mi život dal možnosť stretnuť sa s p. Zuzankou Almáši Koreňovou.

Ďakujem, Renáta N.

Vediem ľudí k osobnej slobode a pomáham im otvárať brány nekonečných možností v rôznych oblastiach života. Aká bola moja cesta, ktorá ma doviedla k tomu, čo robím dnes, si prečítate TU>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.