Nielen Vianoce sú ŠTEDRÉ

V roku 2019 sme aj vďaka VÁM odovzdali TROM rodinám spolu 8061 €

Priatelia, etše nikdy som takto nebilancovala svoj rok a teraz tak robím z čistej zvedavosti a hlavne sa chcem vrúcne poďakovať všetkým VÁM, ktorí sa podieľate na podpore mojich aktivít, kedy umenie spájam aj s charitatívnou zbierkou. Už roky sa utvrdzujem, že nielen na Vianoce vieme byť k sebe štedrí.

Od roku 2010 každý rok, spravidla vždy na jar, organizujem vo Zvolene autorskú výstavu DVORNÉ DÁMY, známu už aj mimo nášho regiónu. Spomínam si, že na úplne prvej vernisáži sme vyzbierali asi 71 €, za ktoré som bola kúpiť hygienické potreby pre ľudí bez domova, do zvolenského útulku.

Každým rokom sa suma zvyšovala, peniažky boli venované do útulkov pre ľudí bez domova a tiež občianskemu združeniu Plamienok.

K výstave Dvorné Dámy, kam si každý rok pozývam k sebe aj iných šikovných slovenských umelcov, aby boli ešte viac videní a známi, sa pridali aj krsty mojich kníh. Odvážila som sa osloviť prvú rodinu, ktorá vychováva zdravotne postihnuté dieťatko a oni túto pomoc prijali. Preto som sa rozhodla pokračovať a stala už z toho veľmi pekná tradícia so silným odkazom.

Zakaždým sme aj vďaka Vám, obdarovali aj iných ľudí. Priznám sa, niekedy som už chcela prestať, pretože celá organizácia, prezentovanie, neustála komunikácia s verejnosťou, výroba aj predaj diel a tiež samotná zbierka si vyžaduje veľa sústredenia a energie a bývam po každej akcii dosť vyčerpaná.

No pocit, ktorý sa vždy u mňa dostaví s uvedomením si tej veľkej sily, vzájomnej dôvery, lásky, spolupatričnosti, vďaky, tak ten je veľkolepý a slovami neopísateľný.

Ďakujem, že mi prejavujete svoju dôveru, že si kupujete moje diela – bábky, knihy a tiež keramiku, ktoré Vám prinášajú radosť – že ma odporúčate ďalej, že z Vás cítim príjemnú energiu.

ĎAKUJEM

Povedala som si už tisíckrát, že si nedám pokoj a budem pokračovať. S veľkou pokorou k životu, k Vám, k sebe, mojej rodine.

Najbližšie nás čaká DESIATY – JUBILEJNÝ ročník Dvorných Dám vo Zvolene a vernisáž bude 3. APRÍLA 2020, na Starej radnici vo Zvolene.

 

Vediem ľudí k osobnej slobode a pomáham im otvárať brány nekonečných možností v rôznych oblastiach života. Aká bola moja cesta, ktorá ma doviedla k tomu, čo robím dnes, si prečítate TU>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.