zuzana almasi korenova
Tvoj nový e-Book

Stiahnite si e-book zdarma

Zmeň strach na jedinečnú príležitosť

Predstav si, ako by vyzeral Tvoj život, keby si sa už nikdy nemal trému pred publikom a užíval by si si svoj prejav ako úžasnú hru.

V tomto e-booku som v skutočných príbehoch opísala celkom ŠTYRI situácie, v ktorých  zaúradoval STRACH. Spomenutí ľudia ho dokázali premeniť na jedinečnú PRÍLEŽITOSŤ. Je dosť pravdepodobné, že s podobnými strachmi sa stretávaš aj Ty a tu môžeš nájsť pre seba motiváciu.

Respektujeme vaše soukromí a nikdy vám nebudeme posílat spam.

Už sa Ti niekedy stalo, že si si povedal "Tak dnes to už dám" a pocítil si odvahu, ako možno nikdy predtým? Predstavuješ si, ako sa v danej situácii správaš, čo tam vidíš, cítiš, počuješ, ... Kdesi v tele si cítiš zvláštne brnenie alebo vibrovanie. Pripravuješ si sa na to od predchádzajúceho večera a možno aj poriadne nespíš, lebo si si v duchu prehrával rôzne scenáre a celkom sa už tešíš, ako konečne prekonáš svoje limity. Možno je to skúška v škole, skok s padákom, tarantula v Tvojej dlani alebo iba obyčajné vyslovenie slova NIE.

Prišiel daný moment a Tvoje ruky sa spotili ešte viac, než naposledy, srdce búšilo ako zvon, možno boli aj slzy na krajíčku a s gučou v krku si si našiel výhovorku, prečo ešte nebol vhodný čas na zmenu.

Ako si sa cítil? Čo si si hovoril? Ako reagovbalo Tvoje okolie?

Je možné, že si opäť ušiel a je tiež možné, že si zostal a veselé scenáre vymodelované počas prebdenej noci sa stali skutočnosťou. Ty máš zo seba úžasný pocit, cítiš odvahu a hrdosť. Pretože zisťuješ, že všetko, čo si zaumieniš, je možné a strach je len jedna brzda, ktorú vieš odistiť, kedy sa Ti zachce.

Ty už vieš, že svoje limity si určuješ sám a vyberáš si pre seba v danej chvíli najlepšie možné riešenia.

Niekedy Ti možno pomôže, keď si svoj strach nakreslíš, vymodeluješ z plastelíny, vyspievaš, zrýmuješ alebo napíšeš na papier ružovým perom. Kľudne mu daj sám vlastnú podobu a je veľmi pravdepodobné, že už pri jeho tvorení zistíš, že sa nemáš vlastne ani čoho báť. Tvoj strach bude možno v plastelíne vyzerať ako srandovný panák a ten Ti nemá ako ublížiť, lebo je len plastelínový a ako si ho sám stvoril, rovnako hô môžeš svojimi dlaňami zmiesiť do hrudky, zahodiť, alebo zabaliť do papiera a odložiť na neviditeľné miesto.

Alebo si kúp veľkú gumu na gumovanie či zmizík a napísaný strach jednoducho vygumuj, vyzmizíkuj, pokrč papier a zahoď.

Alebo si môžeš stiahnuť aj tento e-Book zdarma a inšpirovať sa príbehmi z môjho vlastného života 🙂

Potom mi pokojne napíš, ako si sa pričítaní cítil, čo si si uvedomil, čo robiť inak ako doteraz a ako chceš u seba robiť prípadné zmeny.

zuzana almasi korenova

Čo o e-booku napísali čitatelia

Nech sa páči, prečítajte si niekoľko referencií

E-book som prečítala na jeden nádych a bolo mi ľúto, že má len 10 strán. Zoznam strachov zo mňa vyletel ako recept na kuraciu polievku. S tými pomlčkami to bolo trochu náročnejšie, no zistila som, že sa nemám čoho báť. Po tom, čo som začala s písaním, ako by vypadal môj život bez strachov začala som sa príjemne vo vnútri smiať a cítila som príjemné teplo. Slovo NIE mám tiež problém povedať, ale predstavujem si už pár situácií kedy ho použijem.
Silvia Slezákováhlavná radkyňa ÚPSVaR
Wow přečetl jsem e-book do poloviny a říkám mám hlad ..dočtu později a pak sem se přistihl že čtu dal bez jídla. Skvělý. Úžasné příběhy. Úžasná komunikace. Obohacení o nový nástroj v kině. A ještě si ho proletim minimálně jednou. Dala jsi do něj určitě spoustu tvořivosti a radostné energie. Je to cítit z každého řádku. Jo a udělám si po jídle to cvičení. Cítím že na můj strach z toho že nezvládnu exekuci a dluhy to zabere, protože mě táhnou mé sny a ten strach byl přítomen a brzdil mě. Možná jsi mi pomohla vic než myslíš. Dám vědět. Je to pro mě takový další puzzle do skládačky nlp. Podaný úžasnou formou a originalitou.
Martin RůžičkaFreelancer, Online Marketing
Zuzanka, ďakujem pekne. Je to tak, ako píšeš. Prtečítala som na jeden šup. Počas môjho života soom zažila podobné veľakrát. Nespomínam si, že by som mala niekedy konkrétnu fóbiu z niečoho, ale dlho mi trvalo, kým som sa naučila povedať NIE (aj teraz to ešte v niektorých situáciách nedokážem). Och, a koľkokrát som sa nedokázalaohlásiť napríklad za zvýšenie platu. Nedávno som o tejto tému komunikovala s dcérou, že nech sa ozve. Buď jej zvýšia plat alebo odíde a posunie ju to ďalej. Ďakujem za povzbudivé čítanie.
Klára Pavlovičová
Práve čítam v malom úvode veľkej múdrosti, že človek má vrodený strach: strach z hluku a strach z voľného pádu. V tomto prípade je to rýchla a reflexná obranná reakcia organizmu na hroziaci podnet. Chráni telo. Mozog vtedy jednoducho a rýchlo ohlási, že sa treba mať na pozore. A potom je strach, o ktorom autorka Zuzka píše... a píše o ňom preto, aby si človek uvedomil čoho vlastne bojí? A možno zistí, že keď svojmu strachu pridelí číslo od 1 do 10, ten strach už nie je taký ako sa pôvodne zdal. Je zrazu menší a menší. Na pár stranách tak krásne zhrnuté úvahy a fakty o strachu, o tom strachu čo človeka brzdí. O tom čo by chcel spútať krídla odvahy. Ale! Tvoje krídla sú len tvoje a ty sa môžeš rozhodnúť, že ich otvoríš a poriadne rozvíriš vzduch navôkol. A tu sú tri príbehy o premene. Tri rôzne príbehy a tiež tri premeny strachu - premeníš strach na novú výzvu, na príležitosť, lebo ty už vieš to zvládneš! Tak čo by si urobil, keby si sa nebál? Keby bolo keby. Nie, nie, môj milý a moja milá, otázka znie: Čo urobíš, lebo si odvážny? No vidíš tak to urob, veď dokážeš urobiť veľké veci, tak čo urobíš ešte dnes? Čo môžeš získať? Stojí Ti to za to, aby si to skúsil? Mne rozhodne áno. Autorka Zuzka, má sama skúsenosti, zo svojho život aj zo života ľudí, ktorých stretla, a ktorým pomohla. Ona vie aké je oslobodzujúce odhodiť zábrany a lietať - veď o tom napísala aj knihu.. že si ju nečítal? Tak šup, šup je v nej viac než sa zdá.
Zenóbia Ch.Lekárnička
Práve som ebook dočítal a neviem prestať myslieť na všetky tie príbehy. Akoby boli o mojom minulom ja. Našiel som sa v nich. Videl som sa v minulosti, s pocitom strachu povedať jednoduché nie. Zuzka mi svojím hravým perom a ľahkosťou slov vysvetlila, že nie je sa čoho báť. Strach nie je, sú príležitosti na posilnenie sa. Aby som každý deň mohol byť lepší ako včera. Prekonávať hranice a posúvať svoje schopnosti k lepším výsledkom. Ďakujem.
Martin AlmášiFotograf
e book zuzana almasi korenova

Stiahni si e-book zdarma

Zmeň strach na jedinečnú príležitosť

Predstav si, ako by vyzeral Tvoj život, keby si sa už nikdy nemal trému pred publikom a užíval by si si svoj prejav ako úžasnú hru.

V tomto e-booku som v skutočných príbehoch opísala celkom ŠTYRI situácie, v ktorých  zaúradoval STRACH. Spomenutí ľudia ho dokázali premeniť na jedinečnú PRÍLEŽITOSŤ. Je dosť pravdepodobné, že s podobnými strachmi sa stretávaš aj Ty a tu môžeš nájsť pre seba motiváciu.